Lista aktualności Lista aktualności

Noc Nietoperzy

Zapraszamy wszystkich chętnych na Noc Nietoperzy!
Wydarzenie organizujemy razem z Panią Moniką Wołczecką - biologiem środowiskowym
Spotykamy się w sobotę 5 września o godz. 18.00 przy Leśniczówce Leśnictwa Biały Kamień na ulicy Piasta w Wałbrzychu, tuż przed szlabanem leśnym 
Co się będzie działo na wydarzeniu? 
Na początku dowiedzą się Państwo co nieco o nietoperzach, czyli: jakie gatunki mamy w Polsce i na świecie, jakie gatunki mogą latać nam nad głowami w wałbrzyskich lasach, czym odżywiają się nietoperze, jak latają, jak są zbudowane, jak posługują się echolokacją i wiele innych ciekawych rzeczy, a co najważniejsze: czy trzeba ich się bać? Choć to akurat oczywiste, że nie! 
Następnie przejdziemy się na krótki spacer do lasu w okolice sztolni Gustaw. Tam nietoperze na pewno będą nam latały nad głowami i będziemy mogli dowiedzieć się jak wyglądają badania nad nimi i ich monitoring w praktyce!  Będzie można zobaczyć nietoperza z bliska. Dowiedzieć co i po co się mierzy  Gdzie ich szukać? 
W zależności od warunków pogodowych być może uda nam się przeprowadzić nasłuchy detektorowe i poobserwować nietoperze przez kamerę noktowizyjną.
Zakończymy w lesie, przy sztolni Gustaw około godz. 20.00.
Podczas całego spotkania zachęcamy do zadawania wielu pytań dotyczących nietoperzy, jak i gospodarki leśnej. Na wszystkie chętnie odpowiemy.
Jeżeli macie dzieci zabierzcie je ze sobą! Dla nich również znajdzie się coś interesującego 
Pamiętajcie, aby ubrać się odpowiednio do warunków terenowych i pogodowych i zabierzcie ze sobą latarki. Przede wszystkim nie zapomnijcie zabrać ze sobą dużej dawki dobrego humoru!