Lista aktualności Lista aktualności

Zamknięty fragment Ścieżki Hochbergów

Drodzy Turyści,

Informujemy, że został zamknięty fragment ścieżki edukacyjnej pn.: "Ścieżka Hochbergów" na odcinku od Starego Książa po tzw. "Staw Łabędzi".

Zamknięty odcinek jest oznaczony w terenie żółtymi taśmami informującymi o zakazie wejścia. Bardzo prosimy do zakazu się stosować, ponieważ jego złamanie może generować zagrożenie zdrowia i życia dla osób znajdujących się na zamkniętym odcinku, a przejścia nie ma.

Po pozostałych odcinkach szlaku można się bezpiecznie poruszać.

Omawiany fragment trasy musiał zostać zamknięty, ponieważ w wyniku działań czynników abiotycznych oberwał się krótki odcinek ścieżki (zdjęcia w załączeniu).

Jak pokazują zdjęcia, uszkodzenie jest poważne, a do tego zbliża się okres jesienno-zimowy, który znacznie utrudnia, a często wręcz uniemożliwia, prace terenowe w obrębie przedmiotowej ścieżki, dlatego przewidywany termin ponownego udostępnienia całej trasy to maj 2024 roku. Do końca marca 2024 roku nadleśnictwo wykona dokumentację projektową oraz wyłoni Wykonawcę prac.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia.;

 

W przypadku zauważenia nieprawidłowości na ścieżce, zerwaniu istniejących tras itp. bardzo prosimy o kontakt z leśniczym leśnictwa Świebodzice Kamilem Chlipałą (tel. 784 057 714) lub specjalistą służby leśnej Mateuszem Majchrzykiem (tel. 530 099 192).